Tutaj jesteś

Folia aluminiowa – czy nadaje się tylko do pieczenia? Poznaj jej nietypowe zastosowania

25 września 2022 Lifestyle Folia aluminiowa

Kuchnia w Twoim domu, restauracja w centrum miasta, szkolna stołówka – w tych wszystkich miejscach przydaje się folia aluminiowa. Użyjesz jej do upieczenia lub podgrzania potrawy. Jak się jednak okazuje, niepozorna folia posłuży Ci nie tylko do przygotowania posiłków. W jakich jeszcze sytuacjach się przyda? Sprawdź, czytając artykuł!

Folia aluminiowa – jakie były początki tego produktu?

Historia folii aluminiowej zaczęła się ponad 100 lat temu, a dokładnie – w 1910 roku. Wówczas szwajcarskie przedsiębiorstwo Dr. Laubert, Naher & Cie. Emmishofen z Kreuzlingen wyprodukowało cienkie arkusze aluminium. Dopiero jednak w 1920 roku folia aluminiowa zdobyła popularność, między innymi jako opakowanie czekoladek. W latach 60. XX wieku produkt trafił do obecnego miejsca swojego podstawowego wykorzystania, czyli do kuchni. Już same początki folii – bycie opakowaniem słodyczy – wskazują na jej nietypowe wykorzystanie.

Folia aluminiowa – mniej tradycyjne zastosowania produktu

Do czego więc, poza pieczeniem, wykorzystasz folię aluminiową? W jakich sytuacjach, oprócz „kuchennych”, produkt sprawdzi się najlepiej?

Uprasuj ubrania, korzystając z folii aluminiowej

Nie przepadasz za prasowaniem i chcesz skrócić czas trwania tej czynności? Skorzystaj więc z właściwości folii aluminiowej – choćby tego, że jej błyszcząca część odbija ciepło. By szybciej uprasować ubrania, umieść folię połyskującą stroną do góry pod nakryciem deski do prasowania. W ten sposób ciepło zostanie sprawniej rozprowadzone, a mocno pomięta bluzka czy sukienka – szybciej uprasowana.

Folia jako sposób na elektryzujące się ubrania

Zimą płaszcze czy grube swetry często się elektryzują. Jeśli masz taki problem i chcesz go rozwiązać, skorzystaj z folii aluminiowej. Umieść jej zmięty arkusz w bębnie pralki i nastaw pranie. W taki sposób pozbędziesz się ładunków elektrostatycznych ze swoich ubrań.

Wyczyść przypalone naczynia folią

Zdarzyło Ci się przypalić garnki podczas gotowania? Nie zamierzasz inwestować w niesprawdzone, drogie specyfiki i chcesz, by naczynia odzyskały swój pierwotny wygląd? W takim razie przetestuj folię aluminiową. Potrzyj jej zgniecionym fragmentem z dodatkiem odrobiny płynu do naczyń patelnię. Szorowanie garnka za pomocą druciaka może zaszkodzić jego powierzchni. Wykorzystanie w tym celu folii aluminiowej będzie bezpieczniejsze dla naczynia.

Redakcja wkrainienatury.pl

Witaj w naszej redakcji, gdzie dbałość o piękno, zdrowie i harmonię życia codziennego jest naszą nadrzędną misją! Jesteśmy miejscem, w którym pasja do pielęgnacji, troska o zdrowie, wiedza o diecie oraz inspiracje z zakresu stylu życia łączą się, tworząc przestrzeń dedykowaną Twojemu dobrostanowi i samorealizacji.

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ

Jesteś zainteresowany reklamą?

Zawód podologa