wkrainienatury.pl

zdrowie, uroda, lifestyle

Uroda

Kiedy warto oszczędzać na kosmetykach?

Kiedy warto oszczędzać na kosmetykach?

Kosmetyki to istotna część codziennej pielęgnacji wielu kobiet i mężczyzn. Nie da się jednak ukryć, iż każdego miesiąca potrafimy wydawać na nie naprawdę spore sumy. Kiedy warto sięgnąć po budżetowe wersje produktów, zamiast wybierać te drogie i profesjonalne?

Czy ja naprawdę tego potrzebuję?

Oszczędzanie na kosmetykach zwykle nie ma sensu. Tak samo jak oszczędzanie na ubraniach czy jedzeniu. Lepiej kupić mniej niż gorzej – jakość w wielu przypadkach ma ogromne znaczenie, nie tylko dla kondycji naszych włosów czy skóry, ale również dla zdrowia. Dlatego, jeśli zastanawiasz się nad oszczędzaniem na kosmetykach, zrób listę potrzebnych (ale naprawdę potrzebnych!) produktów i ustal, na co możesz pozwolić sobie z budżetem na dany miesiąc. Aby oszczędzić, zawsze możesz skorzystać ze sprawdzonej aplikacji Jean Louis David, którą znajdziesz tutaj: https://play.google.com/store/apps/details?id=pl.jeanlouisdavid. Lepiej szukać promocji na dobre produkty niż kupować tanio coś, co nie jest tego warte.

Porównuj składy!

Czasami płacimy za markę, nie zaś za to, co znajduje się w opakowaniu. Każda osoba, która chociaż trochę interesuje się składami kosmetyków i ich produkcją, zdaje sobie z tego sprawę. Kiedy zatem warto oszczędzać na kosmetykach? Gdy okazuje się, że skład drogiego kremu czy też szamponu jest podobny do składu produktu tańszego. Zwracaj uwagę przede wszystkim na substancje negatywnie wpływające na skórę, które nie są zalecane przez dermatologów. Warto sprawdzać składy używając stron rozszyfrowujących każdy pojedynczy składnik. Rzadko jednak zdarza się, by produkt dobrej, renomowanej marki zawierał gorsze składniki niż produkt tani. Cena zwykle związana jest właśnie z jakością składu – im lepszy skład, tym wyższa cena. Dlatego oszczędzanie na kosmetykach nie jest najmądrzejszym posunięciem.

Kiedy warto oszczędzać na kosmetykach? Najlepiej w ogóle. Lepiej kupować ich mniej bądź rzadziej, niż decydować się na wersje budżetowe. To wiąże się bowiem nie tylko z cięciem kosztów, ale również godzeniem się na jakość szkodliwą dla skóry czy włosów. Pamiętaj, że dobrej jakości kosmetyki w przystępnych cenach zawsze możesz znaleźć w aplikacji Jean Louis David, którą ściągniesz z tej strony: https://apps.apple.com/pl/app/jean-louis-david-polska/id1006590394.

Udostępnij