Tutaj jesteś

Psychiatra w Warszawie – odpoczynek od zgiełku miasta.

13 listopada 2022 Zdrowie psychiatra


Powszechnie wiadomo, iż jesień bywa najbardziej przygnębiającą porą roku dla naszego organizmu i samopoczucia. W przypadku, kiedy borykamy się z przewlekła depresją i obniżeniem nastroju, nie mamy siły, powodów, czy też chęci, aby się uśmiechać i radośnie przezywać każdy kolejny dzień, winniśmy uświadomić sobie, że nadszedł czas na spotkanie ze specjalistą. Dni, mijające w ciągłym niepokoju, rozdrażnieniu, bądź zupełnie bezpodstawnym i nieuzasadnionym lęku są wystarczającą podwaliną, aby porozmawiać z psychiatrą, który odkryje przyczynę towarzyszącego nam smutku i niedogodności. 

W czym pomoże lekarz psychiatrii?

Jak sama nazwa wskazuje – psychiatra zajmuje się głównie diagnozą leczeniem chorób psychicznych, które dosięgnęły organizm pacjenta, zjawiającego się w jego gabinecie. Najczęstszymi problemami, które specjalista rozwiązuje i pomaga się z nimi uporać są; depresje i epizody maniakalne, zaburzenia lękowe, zaburzenia snu, towarzyszące nam na co dzień fobie, a nawet schizofrenie, czy choroba afektywna dwubiegunowa, czyli tzw., „rozdwojenie jaźni”. W trakcie pierwszego spotkania, winno się szczegółowo opisać niedogodność, z która się przybyło, tak, aby psychiatra był w stanie nakreślić podłoże problemu i zaplanować dalszą terapię. To on decyduje, do jakiej formy pomocy się kwalifikujemy i dobiera odpowiedni model wsparcia, jakie nam udzieli. Mogą to być m.in. psychoterapia, farmakoterapia, a nawet skierowanie na leczenie stacjonarne w szpitalu, pod stałym okiem medyków.

Stacjonarne formy pomocy w Warszawie.

Tradycyjnym sposobem wyjścia z depresji i poprawieniu jakości życia, w tym nastroju i samopoczucia jest osobista wizyta w gabinecie lekarskim. Aby uzyskać pomoc psychiatryczną, nie potrzeba żadnych skierowań, a czas oczekiwania na pierwsze spotkanie to około 10 dni od zgłoszenia ów chęci w recepcji danej lecznicy. Ogromny wybór placówek, znajdujących się w Stolicy i oferujących pomoc psychiatry, pozwala wybrać najdogodniejszą lokalizację, bez konieczności pokonywania całego miasta. Centra medyczne, działające niekiedy nawet do późnych godzin wieczornych pozwalają nie zmieniać doczasowych planów i spotkać się z lekarzem w terminie, który nie będzie w niczym kolidował. Innowacyjną opcją jest wizyta lekarza w domu pacjenta. Po szczegółowo ustalonym terminie takiego wydarzenia, specjalista zjawi się w mieszkaniu osoby, która potrzebuje pomocy i rozpocznie terapię w domowym zaciszu. Należy jednak mieć na uwadze wiążące się z tym pomysłem koszty – w obrębie Stolicy jest to kwota około 650 zł, a dojazd do 30 km poza Warszawę uszczupli portfel chorego o ponad 750 zł za jedno spotkanie.

Psychiatra ze Stolicy w wersji on-line.

Dla tych, którzy najlepiej czują się we własnym domu i w swoich czterech ścianach, a uzyskaną pomoc pragną otrzymać w otoczeniu, które stanowi ich azyl, idealnie sprawdzi się opcja pomocy on-line. Przy użyciu laptopa, smartfona, bądź tabletu, możemy szybko i w prosty sposób skonsultować się z psychiatrą, porozmawiać i uzyskać wsparcie. Spopularyzowany w wyniku pandemii Covid-19 rodzaj wizyty u lekarza, umożliwia kontrolę zdrowia i stanu psychicznego bez zbędnych podróży, czy opuszczania ulubionych czterech kątów. Niezwykle przydatny jest w momencie, gdy jesteśmy chorzy, czy też z przyczyn zdrowotnych i niezależnych od nas samych zaniemogliśmy, by zjawić się w gabinecie osobiście. Videorozmowa, odbywająca się za pomocą specjalnie wygenerowanego łącza/linka, zapewnia pełną dyskrecję i poufność danych, przekazywanych między pacjentem a lekarzem psychiatrą. To doskonała opcja dla osób potrzebujących pomocy, które żyją w ciągłym biegu – wystarczy w umówionym wcześniej dniu i o przypisanej godzinie kliknąć w dedykowany link, by poczuć się lepiej i wziąć udział w sesji terapeutycznej.

Koszty terapii i częstotliwość spotkań.

Koszty terapii psychiatrycznej uzależnione są ściśle od tego, jaki rodzaj terapii zostanie dobrany pod konkretny przypadek medyczny, od wieku pacjenta, a także od formy pomocy z której zdecydował się skorzystać. Psychiatra na NFZ, jest formą bezpłatnej pomocy, podczas której jedyną opłatą, jaką pacjent ponosi może być wykupienie przepisanych leków i medykamentów. Wybierając usługę pomocy w trybie prywatnym, musimy liczyć się z tym, iż każde takie spotkanie wymaga uiszczenia w recepcji stosownej opłaty. Pierwsza wizyta u psychiatry w Warszawie oscyluje w granicach 250 zł, w przypadku osoby dorosłej i 300 zł w chwili, gdy pacjentem jest obywatel, przed ukończeniem 18. roku życia. Spotkanie rozpoczynające terapię, trwa zazwyczaj około 60 minut i polega na tym, że mówi głównie osoba, będąca pacjentem. Następne wizyty to średnio 40 minutowe posiedzenia, w których czynny udział bierze lekarz, starając się poprzez dialog rozwiązać problem, który nas męczy. Częstotliwość spotkań a także ich ilość ustala specjalista, tuż po pierwszej pogadance z pacjentem. To od niego zależy, ile razy będziemy się z nim spotykać i jak dużo sesji potrzeba, aby pacjent znów był uśmiechnięty i pełny chęci do życia. Statystycznie, ilość takowych wizyt to 4, gdyż wystarczą one, aby zniwelować problem i odnaleźć przyczynę jego pojawienia się.

Artykuł sponsorowany

Redakcja wkrainienatury.pl

Witaj w naszej redakcji, gdzie dbałość o piękno, zdrowie i harmonię życia codziennego jest naszą nadrzędną misją! Jesteśmy miejscem, w którym pasja do pielęgnacji, troska o zdrowie, wiedza o diecie oraz inspiracje z zakresu stylu życia łączą się, tworząc przestrzeń dedykowaną Twojemu dobrostanowi i samorealizacji.

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ

Jesteś zainteresowany reklamą?

emolienty do kąpieli