wkrainienatury.pl

zdrowie, uroda, lifestyle

Zdrowie

Psycholog online specjalista na miarę współczesności

Psycholog online specjalista na miarę współczesności

Psychologia współcześnie dostosowała się do wymogów, które narzuca postępujący świat i wydarzenia dziejące się na skalę globalną. Dlatego część spotkań i terapii psychologicznych przeniosła się w sferę komunikacji telefonicznej i internetowej.

Pojawił się psycholog online.

Oznacza to, że będąc w domu, w samochodzie, w każdym dowolnym miejscu Pacjent ma możliwość skontaktowania się z lekarzem specjalistą. Nie jest już koniecznością udawanie się do gabinetu. Daje to również poczucie większej anonimowości i zapewnia, oczekiwaną często przez Pacjenta, dyskrecję i poczucie bezpieczeństwa. 

 

W czym może pomóc psycholog online?

Psycholog online pomoże poradzić sobie z wieloma sytuacjami, które przytłaczają Pacjenta przed dłuższy czas lub są wynikiem nagłych zmian w jego życiu. Chodzi tu, m.in. o tak trudne zagadnienia, jak utrata partnera, stres przewlekły lub traumatyczny, lęki, samotność, nałogi, depresja, problemy w pracy i w wychowaniu dzieci. Wszystko, co dotyka Pacjenta bezpośrednio i negatywnie, i z czym nie jest w stanie uporać się samodzielnie lub przy pomocy osób mu bliskich.

Psycholog online w razie konieczności ma również kwalifikacje, aby skierować Pacjenta na właściwą psychoterapię. 

Bywa też tak, że wystarczy jedno lub kilka wspólnych spotkań online, aby Pacjent poczuł się lepiej, a nawet rozwiązał nurtujący go problem. Specjalistyczna wiedza psychologa lub psycholożki, empatia w stosunku do Pacjenta, aktywne słuchanie i przedyskutowanie nurtującego zagadnienia to w wielu przypadkach wystarczające środki zaradcze. Dzięki nim Pacjent znów będzie mógł cieszyć się dobrostanem psychicznym. 

 

Gdzie szukać pomocy

Wybierając wizytę psychologiczną online należy mieć świadomość, że w przypadku tej formy konsultacji nie ma możliwości wypisania recepty na leki, otrzymania zwolnienia lekarskiego lub skierowania Pacjenta na badania laboratoryjne. Co istotne, online również nie ma możliwości zdiagnozowania chorób neurologicznych. Wymaga to pojawienia się Pacjenta w gabinecie i dłuższego procesu diagnostycznego. 

To dobitnie pokazuje, że szukając pomocy warto zwracać się do wyspecjalizowanych centrów i ośrodków psychologicznych. Są to bowiem miejsca, gdzie nie tylko Pacjent zostanie przyjęty przez psychologa online, ale również w razie potrzeby, zaproszony do jego gabinetu. Zaś ewentualna kontynuacja leczenia będzie dalej prowadzona pod kierunkiem najlepszych specjalistów z dziedziny psychologii, psychiatrii, seksuologii, neurologii. 

Trzeba pamiętać, aby po pomoc oraz poradę zwracać się wyłącznie do dyplomowanych psychologów i wybierać specjalistyczne centra terapii

Udostępnij