wkrainienatury.pl

zdrowie, uroda, lifestyle

Uroda

W jaki sposób kosmetyki dla mężczyzn pomagają budować pewność siebie?

W jaki sposób kosmetyki dla mężczyzn pomagają budować pewność siebie?

Dawniej moda, a tym bardziej wyszukane produkty do pielęgnacji włosów i ciała zarezerwowane były głównie dla kobiet. Dziś natomiast dbanie o wygląd przestało być domeną pań, a kosmetyki dla mężczyzn, takie jak perfumy, balsamy do brody, czy nawet kremy przeciwzmarszczkowe sprzedają się równie dobrze jak ich damskie odpowiedniki.

Pielęgnacja po męsku

W dzisiejszych czasach panowie coraz bardziej dbają o swój wygląd. Ubrania z najnowszych kolekcji, modne buty, wypielęgnowana cera i zadbane owłosienie na twarzy stały się niejako atrybutami męskości. Nowocześni panowie przykładają dużą wagę do własnej fizyczności, dlatego też licznie odwiedzają siłownie, zdrowo się odżywiają i chętnie sięgają po różnego rodzaju produkty do pielęgnacji. Kosmetyki dla mężczyzn zajmują zatem coraz więcej drogeryjnych półek, a ich wybór może przyprawiać o zawrót głowy. Jeszcze kilka lat wstecz męska pielęgnacja opierała się o jeden uniwersalny płyn do mycia całego ciała. Dziś natomiast panowie mogą wybierać spośród dziesiątek buteleczek o różnorodnej zawartości. Szampony, płyny do kąpieli, balsamy, kremy, kosmetyki do pielęgnacji i stylizacji włosów, czy brody to jedynie początek długiej listy męskich produktów do pielęgnacji.

Moda na drwala

Ostatnimi czasy do łask, a tym samym na męskie twarze, powróciły brody. Lumbersexual, bo tak określa się mężczyznę z bujnym, ale zadbanym zarostem, stylizującego się na wspomnianego wyżej drwala, jest jednym z najgorętszych trendów. Ku uciesze kobiet, panowie masowo zapuszczają brody, a barberzy dbają o ich długość i perfekcyjny kształt. Tym samym niezwykle popularne stały się również kosmetyki dla mężczyzn do pielęgnacji zarostu. Przyspieszające wzrost włosów szampony, nabłyszczające olejki, czy nadające objętości spraye, a także różnego rodzaju stylizatory to absolutny „must have” w łazience każdego miejskiego drwala. W kosmetyczce lumbersexualnego mężczyzny nie może oczywiście zabraknąć różnież odpowiednich akcesoriów, takich jak szczotka do brody z włosiem dzika, czy specjalny, drewniany grzebień.

Nie da się ukryć, że w dzisiejszych czasach wygląd zewnętrzny ma ogromne znaczenie, nie tylko w stosunkach międzyludzkich, ale nawet w biznesie. Nie dziwi zatem fakt, że kosmetyki dla mężczyzn coraz bardziej zyskują na popularności, wszakże pozwalają one panom poczuć się lepiej we własnym ciele i budować nie tylko wizerunek, ale i pewność siebie. To natomiast, mimo stale zmieniającej się stale mody bez wątpienia zawsze będzie trendy.

Udostępnij