Tutaj jesteś

Huśtawki dla dzieci – jak wybrać najlepsze urządzenie na publiczny i prywatny plac zabaw?

25 września 2022 Lifestyle huśtawka dla dziecka

Nieprzerwanie od wielu lat huśtawki są jednym z ulubionych urządzeń zabawowych. Użytkowanie tych elementów sprawia pociechom niepowtarzalną radość i zachęca ich do przebywania na świeżym powietrzu. Z tego powodu zarówno właściciele prywatnych ogródków, jak i publiczni inwestorzy decydują się na ich zastosowanie w swoich założeniach. Na rynku dostępnych jest wiele huśtawek dostosowanych do powierzchni placu, wieku oraz potrzeb młodych odbiorców. Na jakie aspekty powinny zwrócić uwagę osoby kupujące elementy małej architektury? Które urządzenia sprawdzą się na przydomowej działce, a jakie będą służyć dzieciom w ogólnodostępnych parkach? 

Powierzchnia terenu 

Rozmieszczenie i ilość obiektów na danym obszarze jest zależne od powierzchni użytkowej placu. Każde urządzenie do zabawy posiada własną strefę bezpieczeństwa, dlatego niejednokrotnie jego docelowe pole może być dwa razy większe niż wymiary rzeczywiste. Należy pamiętać o uwzględnieniu tych wartości na projekcie, tak aby nie dopuścić do bliskiego montażu elementów, ponieważ zbyt mała odległość między nimi mogłaby doprowadzić do wypadku przebywających na terenie dzieci. Jeżeli więc powierzchnia placu zabaw nie pozwala na instalacje wielu urządzeń, warto dobrać karuzele, piaskownice czy pochylnie, które bez problemu zmieszczą się w danym założeniu. Konieczna jest również rezygnacja z niektórych obiektów na rzecz praktycznych rozwiązań. W przypadku huśtawek zamiast konstrukcji z dwoma siedziskami można zdecydować się na urządzenie do pojedynczego użytku lub tzw. bocianie gniazdo, które zapewni zabawę większej ilości odbiorców. Duże obszary dają więcej możliwości do działania, dlatego inwestorzy chętnie umieszczają na nich wieloosobowe, nowoczesne huśtawki dla użytkowników w przedziałach wiekowych 0-7 oraz 7+. 

Trwałość materiałów 

Podczas wyboru odpowiednich huśtawek należy poświęcić szczególną uwagę tworzywom, z jakich zostały one wykonane. Konstrukcja musi być wytrzymała, odporna na czynniki atmosferyczne oraz stały użytek. Ciekawym rozwiązaniem są metalowe huśtawki, które można znaleźć na stronie https://www.avisplacezabaw.pl/. Takie urządzenia nie ulegają korozji czy odkształceniom na skutek zmieniającej się pogody. Ponadto są trwałe, a dzięki siedziskom z tworzyw sztucznych zapewniają bezpieczeństwo i pełny komfort podczas zabawy. Kupując obiekty na projektowany plac zabaw, warto zainwestować w spawane urządzenia, ponieważ będą one służyć odbiorcom przez wiele lat. 

Modele huśtawek 

Na rynku można znaleźć wiele ciekawych rodzai huśtawek dostosowanych do tradycyjnych i nowoczesnych założeń ogrodowych. W przypadku domowych ogródków doskonale sprawdzą się urządzenia z jednym siedziskiem lub obiekty przystosowane dla dziecka w młodszym i starszym wieku. Warto również zapoznać się z huśtawką rodzinną, która umożliwi wspólne spędzanie czasu z pociechami. Publiczne place zabaw powinny natomiast być wyposażone w wielofunkcyjne obiekty spełniające wymagania każdego dziecka. W tym celu projektanci mogą rozważyć montaż bocianich gniazd lub huśtawek ze ścianką wspinaczkową. Ich charakter powinien nawiązywać do stylu, w jakim utrzymano plac zabaw, a zwłaszcza do motywu kosmosu i dżungli. To zachwycająca tematyka, która z pewnością przypadnie do gustu małym odkrywcom świata. Właśnie dlatego jest ona interesującym rozwiązaniem do założeń w każdej przestrzeni. Wybierając właściwą huśtawkę, inwestor powinien przede wszystkim kierować się potrzebami i upodobaniami dzieci, nie zapominając przy tym o ich nieograniczonej wyobraźni.

Redakcja wkrainienatury.pl

Witaj w naszej redakcji, gdzie dbałość o piękno, zdrowie i harmonię życia codziennego jest naszą nadrzędną misją! Jesteśmy miejscem, w którym pasja do pielęgnacji, troska o zdrowie, wiedza o diecie oraz inspiracje z zakresu stylu życia łączą się, tworząc przestrzeń dedykowaną Twojemu dobrostanowi i samorealizacji.

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ

Jesteś zainteresowany reklamą?

Zawód podologa