wkrainienatury.pl

zdrowie, uroda, lifestyle

Uroda

Jaki powinien być krem pod oczy?

Jaki powinien być krem pod oczy?

Wiele kobiet dokłada wszelkich starań, aby zachować młody wygląd, m.in. dbając o zdrową dietę i aktywność fizyczną lub starannie nakładając makijaż. Warto jednak podkreślić, że kluczem do rozświetlonej cery, która nadaje młodzieńczy wygląd jest jej odpowiednia pielęgnacja. Ze względu na podatność skóry wokół oczu na przedwczesne starzenie się, warto wybrać odpowiedni krem pod oczy, który pozwoli opóźnić pojawienie się pierwszych zmarszczek lub nieco wygładzić te już powstałe.

Dlaczego krem pod oczy jest tak ważnym elementem codziennej pielęgnacji?

W porównaniu ze skórą na pozostałych obszarach twarzy ta wokół oczu jest zdecydowanie cieńsza i delikatniejsza. Z tego powodu upływ czasu, a także oznaki zmęczenia są na niej bardziej widoczne. Zbawienny wpływ na tę strefę ma już samo nawilżenie. Dzięki niemu skóra wygląda na gęstszą, bardziej promienną, a cienie stają się mniej widoczne. Odpowiednie nawodnienie sprawia, że skóra jest bardziej elastyczna, co skutecznie zapobiega tworzeniu się głębokich zmarszczek. Z tego względu krem pod oczy powinien być obowiązkowym elementem pielęgnacji już u młodych kobiet. Kosmetyki o cięższej formule, dedykowane zwłaszcza paniom w dojrzałym wieku wzbogacone są również o składniki pomagające wypełnić zmarszczki oraz zapewniające skórze efekt liftingu.

Jaki krem pod oczy wybrać?

Wybór kremów pod oczy jest bardzo szeroki. W drogeriach znaleźć można produkty o tradycyjnej formule, żelowej lub intensywnie działające sera. Decyzja o wyborze produktu zależy od wieku, preferencji oraz oczekiwanych przez daną kobietę rezultatów. Do najczęściej wybieranych produktów należą: przeciwzmarszczkowy krem pod oczy, krem nawilżający oraz kremy zmniejszające cienie i obrzęki w tej okolicy. W przypadku młodych kobiet, aby spowolnić procesy starzenia się skóry wystarczy zadbać o dobre nawilżenie i wybrać lekki, żelowy krem pod oczy. Osoby, które zmagają się z cieniami i obrzękiem z pewnością polubią efekt, jaki uzyskają stosując kremy z dodatkiem bławatka, zielonej herbaty oraz świetlika lekarskiego. Składniki te pomagają bowiem utrzymać prawidłową gospodarkę wodną w skórze. Panie w wieku dojrzałym o suchej cerze powinny zdecydować się na zakup kremów o bogatym składzie oraz tłustszej konsystencji, która natłuszcza skórę oraz ułatwia przenikanie składników mających na celu napięcie cery oraz wypełnienie zmarszczek.

Dbać o skórę warto rozpocząć możliwie wcześnie, w myśl zasady – „lepiej zapobiegać niż leczyć”. Pierwszym krokiem może okazać się dobry krem pod oczy, którego skład i działanie dostosowane będą do cery i potrzeb danej kobiety. Codzienna aplikacja kremu na dokładnie oczyszczoną skórę pozwoli cieszyć się piękną okolicą oczu i powiek.

Udostępnij