Tutaj jesteś

Na co zwracać uwagę przy zakupie środków higienicznych i dezynfekujących?

27 stycznia 2023 Lifestyle Na co zwracać uwagę przy zakupie środków higienicznych


Po światowej pandemii koronawirusa szczególne znaczenie zyskała ochrona zdrowia. Standardy higieny w miejscach usługowych stały się wyższe nawet od obowiązujących przepisów. Wszystkim tym, którzy chcieliby świadomie chronić się przed chorobotwórczymi bakteriami i wirusami podpowiadamy, na co zwrócić uwagę przy zakupie środków higienicznych i dezynfekujących.

Przeznaczenie produktu i posiadane certyfikaty

Nie wszystkie artykuły higieniczne nadają się do używania w miejscach, w których ma się kontakt ze skórą człowieka lub żywnością. Chodzi przede wszystkim o rękawiczki jednorazowe, których wybór jest bardzo ważny. Wykorzystuje się je nie tylko w branży medycznej, ale także kosmetycznej, gastronomicznej, a nawet w przemyśle samochodowym. Dobierając cechy rękawiczek warto zwrócić uwagę, czy w opisie aukcji znajdują się cechy wskazujące, że można ich używać w docelowym miejscu. Przykładowo, rękawice nitrylowe o odpowiednich oznaczeniach zakwalifikowane są jako wyroby medyczne oraz do kontaktu z żywnością i można ich używać w gastronomii czy opiece lekarskiej. Informacji na ten temat należy szukać w opisie wybranej aukcji lub zapytać sprzedawcę.

Dokładnie sprawdzaj parametry zamawianego produktu

Nie inaczej jest w przypadku środków dezynfekujących. W tym wypadku ważne będzie zwrócenie uwagi na substancję czynną zawartą w zamawianym preparacie, a jeśli to możliwe – także sprawdzenie po jakim czasie środek zabija wybrane patogeny. Będzie to bardzo ważne zwłaszcza dla osób mających bezpośredni kontakt z ciałem pacjenta, czyli lekarzy, pielęgniarek, tatuatorów czy kosmetyczek. Jedynie poprzez zakup szczegółowo zweryfikowanego preparatu do dezynfekcji można mieć pewność, że będzie on skuteczny w eliminowaniu chorobotwórczych drobnoustrojów.

Gdzie zamawiać produkty?

Jeśli planujesz zamówić środki do dezynfekcji sklep Czysty Szop jest do tego świetnym miejscem. Produkty są tu szczegółowo opisane, a skrupulatny opis można znaleźć nie tylko przy preparatach do dezynfekcji, ale także akcesoriach medycznych, środkach czystości czy artykułach BHP. Sam możesz zobaczyć jak to wygląda na stronie https://czystyszop.pl/, za pośrednictwem której złożysz także zamówienie na wybrane produkty. Zaopatrzysz tam swój gabinet medyczny, salon kosmetyczny a nawet domową apteczkę.

Przy zamawianiu artykułów higienicznych warto zwracać uwagę na cechy produktów. Liczy się nie tylko przeznaczenie i posiadany certyfikat, ale także inne parametry wskazujące na skuteczność preparatu. Dotyczy to zwłaszcza środków dezynfekujących, od których oczekuje się nienagannej walki z patogenami.

 

Redakcja wkrainienatury.pl

Witaj w naszej redakcji, gdzie dbałość o piękno, zdrowie i harmonię życia codziennego jest naszą nadrzędną misją! Jesteśmy miejscem, w którym pasja do pielęgnacji, troska o zdrowie, wiedza o diecie oraz inspiracje z zakresu stylu życia łączą się, tworząc przestrzeń dedykowaną Twojemu dobrostanowi i samorealizacji.

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ

Jesteś zainteresowany reklamą?

Zawód podologa