wkrainienatury.pl

zdrowie, uroda, lifestyle

Lifestyle

Od małego ziarenka do filiżanki aromatycznej i smacznej kawy

Od małego ziarenka do filiżanki aromatycznej i smacznej kawy

Kawa na dobry początek dnia, podczas spotkania z przyjaciółmi popołudniu czy też wypijana wieczorem, kiedy chce się dłużej posiedzieć nad ciekawą książką lub projektem – pija się ją o różnych porach, w zależności od preferencji. Rano można wypić mocniejszą, aksamitną, z nutą czekolady. Popołudniu nieco słabszą, zabieloną dobrej jakości mlekiem. Mała kawa wypita wieczorem może być smakowa, jeśli ktoś taką lubi, ale może też być czarna i mocna, jeśli ma odsunąć czas snu.

Od ziarenka do filiżanki kawy

Każde drogocenne ziarenko kawy pokonuje bardzo długą drogę, zanim na stół trafi elegancka filiżanka albo ulubiony kubek tego aromatycznego napoju. Ważne jest skąd pochodzi i czy po drodze zajmowano się nim odpowiednio dobrze. Proces selekcji, wypalania, ale i przechowywania kawy ma znaczący wpływ na jej końcową jakość i smak. Ziarna kawy pochodzące z najlepszych plantacji powinny trafiać tylko i wyłącznie w ręce osób, które potrafią wydobyć z nich to, co najlepsze.

Najlepsze palarnie kawy

Kawa wysokiej jakości od razu daje się rozpoznać – ma wyrazisty smak i piękny aromat. W dodatku różne mieszanki kawy decydują o tym, jaki uzyskuje się efekt – nuty jakiego smaku przebijają się i sprawiają, że wypicie filiżanki kawy daje taką przyjemność. Doświadczeni roasterzy w palarniach kawy z długą tradycją, takich jak https://coffeeandsons.pl/ dokładają wszelkich starań, aby przygotowane przez nich mieszanki cechowała najwyższa jakość, ale chętnie też dzielą się swoją wiedzą na temat pochodzenia kawy, najlepszych sposobów jej palenia i parzenia. Oferowane kawy dzieli się często na kategorie odnoszące się do sposobów jej parzenia i podawania.

Rodzaje kaw i sposoby parzenia

Dobierając odpowiednią mieszankę do ekspresu, parzenia w kawiarce czy metod przelewowych można mieć pewność, że efekt będzie odpowiedni, a smak i aromat kawy spełnią oczekiwania. W ofercie Coffee and Sons znaleźć można także kawy bezkofeinowe lub specjalnie przygotowane zestawy. Warto pamiętać o tym, że pozytywne skojarzenia, ale także dystans i poczucie humoru to najlepsza przyprawa do wszelkiego rodzaju napojów i dań. Nazwy kaw Coffee and Sons – niektóre z przymrużeniem oka, jak seria „Parents First”– nawiązują też do rzadkich smaków, ulubionych zwyczajów i pięknych, dalekich krajów, gdzie od wieków pija się dobrą kawę.

Ulubiony napój na różne okazje

Parzenie i picie kawy to dla wielu osób ważny ceremoniał, który wyznacza porę dnia wolną od innych czynności. Odpowiednie naczynia i akcesoria do kawy to niezbędne elementy tego ceremoniału. Warto zatrzymać się w biegu i skupić na procesie przygotowania napoju, który pozwoli na chwilę odetchnąć od obowiązków. Dobrą kawę proponuje się gościom, ale podawana jest także podczas ważnych spotkań biznesowych. Jest pewnym łącznikiem – wyciągnięciem ręki do drugiego człowieka – można by rzec, że podczas rozmów na różne tematy dobrej jakości kawa łagodzi obyczaje. Warto zawsze sięgać po najlepszą – nie tylko wtedy, kiedy wypija się ją w towarzystwie.

 

Udostępnij